• Kuchnie Bestline sercem Twojego domu
  • Bo najważniejsze jest wnętrze
  • Meble tworzone z pasją
  • KUCHNIE & WNĘTRZA. Pracownia Mebli Indywidualnych
  • Zadzwoń i zaproś naszego projektanta 338112143
Banner Image 1

Do każdego klienta podchodzimy idywidualnie, czyniąc jego projekt niepowtarzalnym.

Banner Image 1

Unikalne wzornictwo, które trafia w najwybredniejsze gusta

Banner Image 1

Zawsze dbamy o najwyższą jakość naszych usług

Banner Image 1

Nasze meble wykonujemy z dbałością o każdy detal

Banner Image 1

Nasze meble wykonujemy z dbałością o każdy detal

Banner Image 1

Wieloletnie doświadczenie oraz wielu zadwolonych klentów jest najlepszą rekomendacją.

Banner Image 1

Unikalne wzornictwo, które trafia w najwybredniejsze gusta .

Banner Image 1

Stosujemy materiały tylko najwyższej jakości.

Banner Image 1

Stosujemy materiały tylko najwyższej jakości.

Najczęściej stosowane szkła to:
- szkło laminowane 2 x 4 mm, 2 x 5 mm - balustrady gdzie wypełnieniem jest szkło,
- szkło laminowane 2 x 6 mm i 2 x 8 mm - balustrady całoszklane montowane na dystansach, profilach, słupkach.

Wszystkie elementy to szyby hartowane, szlif polerowany.
Graniczne wymiary laminatu: min.: 250 x 550 min., max: 2225 x 3500 mm.

Zalety szkła laminowanego:

I. w przypadku pęknięcia szkła VSG, związana z nim folia PVB powstrzymuje fragmenty szkła, co minimalizuje ryzyko zranienia
II. szkło warstwowe nawet po rozbiciu zabezpiecza przed przedostaniem się przedmiotów i osób, stanowiąc skuteczną zaporę przeciwwłamaniową lub ochronną
III. szkło laminowane zwiększa izolacyjność dzwiękową przegrody – w porównaniu ze szkłem monolitycznym tej samej grubości
Dodatkowo:

- szkło laminowane można wykonać ze wzorem: piaskowanym, fototapetą (www.fotolia.com), emaliowane (kolorowe - patela kolorów Ral. W tym przypadku piaskowania powierzchnie tafli piaskuje się wg wzoru. W przypadku szkła z fototapetą na jednej z tafli szkła wykonujemy zadruk UV fototapety następnie składamy szyby w zestaw - fototapeta jest dwustronna, transparentna lub nietransparentna - ograniczenia wymiarowe: 2500 mm x 1250 mm. Na tej samej zasadzie powstaje szkło emaliowane laminowane - ograniczenia wymiarowe: 3200 mm x 1560 mm. Powierzchnia szkła z obu stron jest gładka.
- szkło laminowane można wykonać również ze szkła grafitowego antisol grafit
- szkła brązowego antisol brąz.
- szkło laminowane może być wykonane ze szkła fusingowego - indywidualny projekt - szkło wypalane w piecu (ograniczenia wymiarowe).
- szkło laminowane może być zdobione - technika witrażu angielskiego.

TRALKI DO SCHODÓW DREWNIANYCH, TRALKI TOCZONE, TRALKI FREZOWANE, Z WARKOCZEM, NIETYPOWE WZORY

Firma Majster produkuje tralki toczone do schodów drewnianych oraz zajmuje się toczeniem w drewnie. Wykonujemy tralki i słupy frezowane, tralki z warkoczem oraz inne elementy drewniane schodów w tym słupki dystanse do schodów kręconych. Produkujemy elementy drewniane mebli i sprzętów domowych oraz poręcze i pochwyty. Przyjmujemy tralki i słupy drewniane do renowacji - odtwarzanie starych wzorów to nowość w naszej ofercie. Często korzystamy tylko ze zdjęć brakującego czy zniszczonego elementu.

Materiały

Tralki produkujemy z materiału własnego lub powierzonego. Wykorzystujemy drewno krajowe - buk, sosna, jesion, dąb i gatunki owocowe oraz drewno egzotyczne. Dorabiamy też detale ze stali.

Wzory

Polecamy tralki i słupy do schodów w dużym wyborze wzorów. Wykonujemy elementy mebli i różnych sprzętów według wzoru dostarczonego przez klienta. Dzięki umiejętnościom naszych specjalistów nawet skomplikowane zadanie znajdzie u nas swoje rozwiązanie. Wciąż wprowadzamy nowe wzory i doskonalimy technologię.
Wprowadzamy do oferty tralki przestrzenne z warkoczem, skręt gański. W swojej ofercie polecamy tralki i słupy toczone z drewna oraz słupki do schodów drewnianych.

Drewno i stal. Szkło i drewno

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów połączona z drewnem stal nierdzewna mosiądz ,szczotkowany metal czy kuta stal to elementy w które często wyposażamy nasze schody czy inne produkty. Również szkło, dostarczane przez wyspecjalizowaną firmę znajduje zastosowanie w wielu naszych realizacjach, tworząc często dopasowane i niepowtarzalne kompozycje. Współpracujący z nami projektanci wnętrz dbają o to by używane materiały wzajemnie się uzupełniały a wykonane przez nas zadania w pełni oddawały ich zamierzenia i pomysły.

Odtwarza my stare, zabytkowe wzory schodów i balustrad z klatek schodowych zajmujemy się ich renowacją, wykonujemy repliki. Produkujemy nietypowe wzory na indywidualne zamówienie naszych klientów.

Wykonujemy również toczone w drewnie detale mebli, nogi do stołów i ław. Dodatkowo rozbudowujemy już istniejące kompozycje jak bary, stoły i meble ogrodowe. Realizujemy indywidualne projekty w/g przedstawionych pomysłów.

Zasady konstruowania schodów - podstawowe wymiary


Dobrze zaprojektowane i wykonane schody muszą spełniać szereg warunków gwarantujących bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.
Wymiary stopni. Szerokość i wysokość stopni schodów powinny być dostosowane do przeciętnej długości kroku ludzkiego, która wynosi 60-65 cm.

krok.jpg

Ustalono, że zmiana wysokości stopnia musi pociągać za sobą odpowiednią zmianę jego szerokości i że wzajemny związek między tymi wielkościami powinien wynosić : 2h + s = 60-65 cm
w zależności tej : h - wysokość stopnia [ cm ], s - szerokość stopnia [ cm ].
Wysokość stopni h, zgodnie z przepisami budowlanymi, nie powinna przekraczać :
- 20 cm - w schodach prowadzących na strych lub do piwnicy oraz przeznaczonych do okresowej obsługi urządzeń przemysłowych,
- 19 cm - w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach dwukondygancyjnych,
- 16 cm - w budynkach użyteczności publicznej,
- 17,5 cm - w pozostałych wypadkach.

stopień.jpg

Liczba stopni. W jednym biegu nie powinno być więcej niż 18 stopni, najczęściej ze względu na zmęczenie użytkowników, biegi mają po 9-12 stopni. W schodach wewnętrznych nie należy stosować biegów mających mniej niż 3 stopnie, gdyż łatwo się wtedy potknąć.
Nachylenie biegów. Stosunek wysokości do szerokości stopnia określa nachylenie biegu schodowego w stosunku do poziomu. Z podanego wyżej wzoru i zalecanych wysokości stopni wynika, że nachylenie biegów może wahać się w granicach od 18 do 320 , a w schodach strychowych, piwnicznych i przemysłowych może nawet wynosić 450. Najbardziej strome są schody drabiniaste od 60 do 65 st. i drabiny do 75 st.

nachylenie

 

W typowym domu jednorodzinnym w celu połączenia dwóch kondygnacji o standardowej wysokości 260-270 cm, projektuje się najczęściej schody mające 12-15 stopni - wraz ze stopniem początkowym. Wysokość kondygnacji jest liczona od posadzki dolnej do górnej płaszczyzny stropu piętra.
W domach jednorodzinnych i mieszkaniach dwupoziomowych minimalna szerokość użytkowa biegu powinna wynosić 0,7 m, zaś spocznika 0,8 m. Maksymalna wysokość stopnia to 20 cm. W schodach zabiegowych, szerokość stopni przy zewnętrznym policzku jest większa, przy wewnętrznym zaś mniejsza, natomiast na linii biegu, czyli po środku stopnia szerokość wszystkich stopni musi być jednakowa.
Nachylenie biegu schodów wewnętrznych w domach jednorodzinnych przyjmuje wartośc średnią tj.:
2h+s=0,63 m

 

Jaką powierzchnię musimy przeznaczyć na schody?

Najczęściej buduje się schody jednobiegowe, dwubiegowe zwykłe oraz zabiegowe. Schody kręcone możemy natomiast umieścić tam, gdzie jest szczególnie mało miejsca. Dotyczy to przede wszystkim tych sytuacji, kiedy decydujemy się na adaptację strychu na pomieszczenie mieszkalne, zaś projekt domu tego nie przewidywał i na duże, wygodne schody brakuje miejsca. Również w dwupoziomowych mieszkaniach umieszczamy schody kręcone. Ale można też spotkać rozwiązania, gdzie schody kręcone pełnią zdecydowanie dekoracyjną funkcję.

zapotrzebowanie.jpg

Gdy mało miejsca

Schody drabiniaste (młynarskie) - stosuje się je jako schody prowadzące na strych lub do piwnicy. Są bardzo strome i z tego powodu nie mają przednóżków. Stopnie mocowane są do policzków - najczęściej wsuwane w wyżłobione w nich rowki.
Schody kręcone - zazwyczaj mają średnicę od 130 do 200 cm. W przypadku, gdy mamy szczególnie mało miejsca i otwór w stropie ma średnicę mniejszą niż 130 cm, można wykonać schody kręcone kwadratowe. Ich rzut nie jest okręgiem, lecz kwadratem, np. o boku 100-130 cm. Składają się z grupy stopni zabiegowych zamocowanych na słupie centralnym przy użyciu elementów regulujących wysokość.


W przypadku schodów kręconych, najwyższy stopień znajduje się na poziomie górnej kondygnacji i stanowi wycinek kształtu otworu. Należy
Stopnie w schodach kręconych mają kształt trójkątny, mocuje się je, osadzając na słupie, umieszczonym po środku otworu w stropie. Słup może być stalowy, drewniany lub murowany. Słupy drewniane i murowane dają możliwość wpuszczenia weń stopni.
Montaż schodów z elementów polega na ustawieniu w odpowiednim miejscu słupa konstrukcyjnego i nakładaniu, od poziomu niższej kondygnacji, kolejnych stopni. Pamiętać należy, aby każdy kolejny był jednakowo przesunięty w stosunku do poprzedniego. Stopnie mogą być drewniane lub metalowe. Te ostatnie są lakierowane właściwie na dowolny kolor, nawet lakierem imitującym kolor i fakturę drewna.

Schody kacze - schody o na przemian powycinanych stopniach. Stosuje się wtedy, gdy otwór w stropie jest prostokątny*.
COPYRIGHT © 2012 Bestline® Meble kuchenne. Projekt i realizacja Intersid.
Studio Kuchenne Bestline
43 – 300 Bielsko-Biała
ul.Mireckiego 17
tel. 519 307 307